ANA SAYFA ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Üyelik Sözleşmesi

Biloji.com Üyelik Sözleşmesi

Aşağıda, biloji.com ile Biloji.com üyesi arasındaki ilişkileri düzenleyen üyelik sözleşmesinin metni bulunmaktadır. Biloji.com 'a üye olmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamamanızı öneririz. Yeni üyelik esnasında, karşınıza bu metni okuduğunuzu belirten bir kutucuk gelecek; bu kutucuğu işaretlemeniz, aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamına geleceğini bilmenizi isteriz.

MADDE 1. TARAFLAR

Mevlana Mh. Sultan Murat Cd. Yeni Eser Sitesi No: 29 DA Esenyurt / İstanbul / Türkiye adresinde yerleşik Erdem İLBEYİ Medya Eğitim Danışmanlık Hizmetleri olarak, www.biloji.com alan adı ile yayın yapan ve Erdem İLBEYİ Medya Eğitim Danışmanlık Hizmetleri’ne ait olan e-ticaret sitesi, “Biloji” olarak,

Biloji’ye üye olan kişiler ise “ÜYE” olarak anılacaklardır.

MADDE 2. ÜYELİK

MADDE 2. 1. Biloji üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan Biloji sorumlu değildir.

MADDE 2. 2. Biloji’ye üye olacak kişilerin kendisi hakkında verdiği bilgiler açık ve gerçeğe uygun olmalıdır. Biloji’ye üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olmalıdır.

MADDE 2. 3. Sisteme giriş için ve üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır.

MADDE 2. 4. Biloji verilen e-postanın doğru olduğuna inanır ve buna göre hareket eder. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan Biloji sorumlu tutulamaz.

MADDE 2. 5. Biloji’de her üye, kullanıcı Adı olarak e-posta adresi kullanılmaktadır ve her e-posta adresi sadece bir kez kullanılabilir. Üye olan herkes, Kullanıcı Adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan Biloji sorumlu tutulamaz. Biloji’ye üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üyeye aittir. Biloji şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu tutulamaz.

MADDE 3.

ALIŞVERİŞ


MADDE 3. 1. Biloji’den kredi kartı alışveriş yapılabilir. Biloji müşteri sadakat uygulaması kapsamında havale olarak yapılan ödemeleri kabul edebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar ödemenin Biloji hesabına ulaştığının belirlendiği andır. Ödemesi alınmayan siparişler gönderilmez.

MADDE 3. 2. Sipariş edilen ürünlerin stoklarda bulunmaması yada Biloji tarafından tedarik kanallarından tedarik edilememesi durumunda temin edilemeyen ürün bedelleri iade edilir.

MADDE 3. 3. Biloji’de üyelerin kredi kartı bilgileri sistemde temel olarak kayıtlı tutulmamaktadır.

MADDE 4.

İÇERİK SORUMLULUĞU

MADDE 4.1. Biloji link sağlayarak bağlantı verdiği ya da banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. Site, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.

MADDE 4.1. Biloji, sitede var olan ve/veya ileride olabilecek kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerik unsurunu (makale, anket, forum, fotoğraf, video, mesaj kutusu, kişisel mesaj ya da profil) Üyelik Sözleşmesi’ni ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı, üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyle sebeplerle de ilgili üyelik iptal de edebilir.

MADDE 4.2. Biloji kullanılırken; üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, her türlü yasa dışı, hakaret ya da tehdit içeren, küfür içeren, küçük düşürücü, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı içerik yayınlayamaz ya da herhangi bir şekilde Biloji içerisinde yer verilmez. Bu şekilde yorum ve paylaşımlardan üye sorumludur.

MADDE 4.3. Biloji, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki var olan ve ileride oluşturulabilecek interaktif alanların bu şekilde kanun ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar.

MADDE 4.4. Biloji’de bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyallerin kopyalanmak suretiyle kişisel sayfalarda yayınlanması ve/veya pazarlanması kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu türden materyallerin kullanılması durumunda mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir bilginin sayfanın açıkça görünür bir alanına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda Biloji hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

MADDE 5.

KİŞİSEL VERİLER


MADDE 5.1. Biloji, üyelerinin üye olurken ve diğer Site içi işlemlerde sağladıkları ve veri tabanında tutulan bilgileri, istatistiki bilgilere dönüştürmek, reklam ve/veya pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini bu anlamda kullanıcılarına daha zengin içerik sunabilmek amacıyla geliştirmek için kullanabilmektedir. MADDE 5.2. Biloji, üyelerinden gelen ürünleriyle ilgili pozitif başarı hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin varsa fotoğrafları, İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde her şekilde kullanabilir.

MADDE 6.

TEKNİK AKSAKLIKLAR


MADDE 6.1. Teknik aksaklıklardan dolayı Biloji'ye ulaşımda hata ya da kesinti olması durumunda Biloji, hizmetin bu şekilde aksamasından ya da kesilmesinden sorumlu tutulamaz.

MADDE 6.2. Biloji, her türlü iletişim ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları ile ilgili sorunlardan, İnternet trafiğindeki yoğunluk ya da üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan da sorumlu tutulamayacaktır.

MADDE 7.

GÜVENLİK


MADDE 7.1. Biloji kişisel bilgiler hem çevrimiçi hem de çevrimdışı durumdayken koruma altında tutulmaktadır.

MADDE 7.2.Üye verilerinin Biloji’nin ihmali olmaksızın yetkisi olmayan kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan hiçbir şekilde tutulamaz.

MADDE 7.3. Biloji, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumdaki hiçbir üyesinin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olan üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan kaynaklanan kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. konular hakkında sorumlu tutulamaz. Biloji üyelere arlarında iletişim sağlamaz. Biloji üzerinden yer alan ürünler hakkında yapılan yorumlar iletişim tercihi olarak değerlendirilemez.

MADDE 8.

ZORLAYICI SEBEP


Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve/veya ön görülemeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişip ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin birden sözleşme gereği yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansız hale koyan haller, zorlayıcı sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, salgın hastalık, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Bu türden bir zorlayıcı sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmaz. İşbu zorlayıcı sebep hali 10 gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak işbu sözleşmeyi fesih hakkı doğar.

MADDE 9.

YETKİLİ MAHKEMELER


Bu sözleşmeden kaynaklanan tüm ihtilaflarda İstanbul mahkemeleri ve icra daireleridir.

MADDE 10.

YÜRÜRLÜK, FESİH VE DİĞER ŞARTLAR


MADDE 10.1. İki taraftan herhangi biri istediği bir anda bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilirler. Bu durumun karşı tarafa bildirilmesi gerekir. Biloji’ye yapılacak bildirimlerde destek@biloji.com e-posta adresi veya +90 212 852 22 84 no lu telefona bildirilmelidir.

MADDE 10.2. İş bu üyelik sözleşmesine ilişkin maddeler, değişiklikler Biloji sayfasından ilan edilecektir. Biloji sayfasından belirtilecek sözleşme değişiklikleri sonrasında Biloji tarafından sözleşmeler her zaman değiştirilebilir.

MADDE 10.3. Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında Biloji’nin, şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul ve beyan eder.